Past Champions

itk champs 2013

2014 – 2015
Champions: The Welllington School
Runner Up: Fisher Catholic
Semi-finalists: Dublin Jerome and Upper Arlington

2013 – 2014
Champion: St. Charles
Runner up: Dublin Scioto
Semi-finalists: Fisher Catholic and New Albany

2012 – 2013
Champion: Upper Arlington
Runner up: Bexley
Semi-finalists: Dublin Scioto and St. Charles

2011 – 2012
Champion: Dublin Scioto
Runner up: Bexley
Semi-finalists: Upper Arlington and Mount Vernon

2010 – 2011
Champion: Bexley
Second Place: Dublin Scioto
Semi-finalists: Mount Vernon and Dublin Coffman

2009 – 2010
Champion: St. Charles
Second Place: Delaware Hayes
Semi-finalists: Dublin Scioto and Worthington Kilbourne

2008 – 2009
Champion: St. Charles
Second Place: Worthington Kilbourne
Semi-finalists: Reynoldsburg and Upper Arlington

2007 – 2008
Champion: Fisher Catholic
Second Place: Upper Arlington
Semi-finalists: Columbus Academy and Worthington Kilbourne

2006 – 2007
Champion: Fisher Catholic
Second Place: Dublin Coffman
Semi-finalists: River Valley and Westerville North

2005 – 2006
Champion: Fisher Catholic
Second Place: Columbus Academy
Semi-finalists: Delaware Hayes and St. Francis DeSales

2004 – 2005
Champion: Lancaster
Second Place: Grove City
Semi-finalists: Gahanna and Olentangy Liberty

2003 – 2004
Champion: Westerville North
Second Place: Fisher Catholic
Semi-finalists: Bexley and Dublin Scioto

2002 – 2003
Champion: St. Charles
Second Place: Worthington Kilbourne
Semi-finalists: Westerville North and Lancaster

2001 – 2002
Champion: Fisher Catholic
Second Place: St. Charles
Semi-finalists: Bexley and Upper Arlington

1999 – 2000
Champion: Columbus Alternative
Second Place: Grove City
Semi-finalists: Bexley and Grandview Heights

2000 – 2001
Champion: Bexley
Second Place: Grandview Heights
Semi-finalists: Urbana and Wellington

1998 – 1999
Champion: Lancaster
Second Place: Columbus Alternative
Semi-finalists: Chillicothe and Granville

1997 – 1998
Champion: St. Charles
Second Place: Lancaster
Semi-finalists: Grove City and Wellington

1996 – 1997
Champion: Columbus Alternative
Second Place: Chillicothe
Semi-finalists: Wheelersburg and Ironton

1995 – 1996
Champion: Mount Vernon
Second Place: Columbus Alternative
Semi-finalists: Wellington and Dublin Scioto

1994 – 1995
Champion: St. Charles
Second Place: Worthington Kilbourne
Semi-finalists: Thomas Worthington and Delaware Hayes

1993 – 1994
Champion: St. Charles
Second Place: Upper Arlington
Semi-finalists: Bishop Watterson and Grove City

1992 – 1993
Champion: St. Charles
Second Place: Bishop Watterson
Semi-finalists: Bexley and Columbus Alternative

1991 – 1992
Champion: Bexley
Second Place: Upper Arlington
Semi-finalists: St. Francis DeSales and St. Charles

1989 – 1990
Champion: Wellington
Second Place: Bishop Watterson
Semi-finalists: Logan Elm and Granville

1990 – 1991
Champion: Wellington
Second Place: Hilliard
Semi-finalists: Westerville North and Bexley

1988 – 1989
Champion: Granville
Second Place: Walnut Ridge
Semi-finalists: Lancaster and Worthington

1987 – 1988
Champion: Granville
Second Place: Walnut Ridge
Semi-finalists: Lancaster and Dublin

1986 – 1987
Champion: Granville
Second Place: Dublin
Semi-finalists: Lancaster and Circleville

1985 – 1986
Champion: East
Second Place: Westerville North
Semi-finalists: St. Francis DeSales and Granville

1984 – 1985
Champion: Bishop Watterson
Second Place: St. Charles
Semi-finalists: Gahanna-Lincoln and Columbus Alternative

1983 – 1984
Champion: Bishop Watterson
Second Place: Columbus Alternative
Semi-finalists: Granville and Lancaster